دانلود پاورپوینت سرطان و هفت علامت اوليه و عمومی در سرطانها جهت رشته مدیریت در قالب 27 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 


سرطان نوعی بيماری است که در آن سلول‌ها توانايی تقسيم و رشد عادی خود را از دست می ‌دهند و اين موضوع منجر به تسخير، تخريب و فاسد شدن بافت‌های سالم می‌شود. از اجتماع اين سلول‌های سرطانی و تخريب سلول‌های بافت‌های سالم توده‌ای به نام تومور ايجاد می‌شود.

اگر تومور به لايه‌‌ای محدود ختم شود و به ساير بافت‌ها و ارگانها سرايت نکند تومور خوش ‌خيم (غيرسرطانی‌) است.

 اگر تومور گسترده شده يا به طور بالقوه قابليت پخش شدن و احاطه کردن ساير بافتها و ارگانها را داشته باشد بدخيم يا سرطانی ناميده می‌شود.

تقريباً يك‌سوم سرطانها بالقوه قابل پيشگيري هستند، به شرط آنكه بيماري خيلي زود و بموقع تشخيص داده شود و معالجات روزمره انجام و پيگيري شود. مانند: سرطان روده معده و روده بزرگ، سرطان ريه، سرطان پوست.

 

 

 

ريسك فاكتورهاي سرطان معده :

جنس مرد، عفونت با هليكوباكتر پيلوري، افزايش سن (بالاي 50 سالگي)، غذاهاي حاوي نيتريت و نيترات و دودي شده و نمك سود شده، ترشي‌جات، مصرف سيگار (بخصوص در همراهي با مصرف الكل)، چاقي، گروه خوني A، سابقه فاميلي مثبت سرطان، پوليپ معده، عفونت با ويروسEpstein-Barr ، بيماريMenetrier يا گاستروپاتي هيپرتروفيك، آنمي پرنيسيوز، آدنوم معده، افزايش مصرف كربوهيدرات‌ها

 

 

 

عنوان :

چرا سرطان مهم است؟

7 علامت اوليه و عمومي در سرطانها :

نكاتي كه در پيشگيري از بروز سرطانها كمك مي‌كند.

تغذيه

ريسك فاكتورهاي سرطان معده :

ريسك فاكتورهاي سرطان كولون :

ريسك فاكتورهاي سرطان سينه :

ريسك فاكتورهاي سرطان پوست :

ريسك فاكتورهاي سرطان مري :

ريسك فاكتورهاي سرطان ريه :