خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری تعامل انسان و رایانه با فرمت docx در قالب 48 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

طراحی تعامل  عبارت است از طراحی سامانه های محاوره ای برای پشتیبانی از شیوه هایی که مردم در زندگی روزمره خود برای ارتباط و تعامل به کار می گیرند. به جز این، طراحی تعامل را طراحی فضاهایی برای تعاملات و ارتباطات انسانی و چیستی و چگونگی تعاملات روزانه ما با رایانه‌ها نیز تعریف کرده اند. طراحی تعامل می کوشد با در نظر گرفتن تجربه کاربری، محصولات را طوری طراحی کند که استفاده از آن‌ها از دیدگاه کاربر؛ راحت، کارا و دلپذیر باشد. هدف طراحی تعامل، ارتقای کیفیت تجربه کاربری است.

 

 


اصطلاح «طراحی تعامل» یک واژه چتری است که جنبه های گوناگونی از طراحی را پوشش می دهد، از جمله: طراحی واسط کاربر، طراحی نرم‌افزار، طراحی کاربر-محور، طراحی محصول، طراحی وب و طراحی سامانه های محاوره ای. از آن‌جا که طراحی تعامل، یک مهارت میان رشته ای است، متخصصین این حوزه باید با علوم گوناگونی آشنایی داشته باشند؛ از جمله: روان‌شناسی، ارگونومی، طراحی صنعتی، علوم کتابداری و اطلاع رسانی، گرافیک، انفورماتیک و غیره.

 

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

2-2- تعامل انسان و رایانه

2-3- تجربه کاربری

2-3-1- ارتباط بین تجربه کاربری و کاربردپذیری

2-4-  طراحی تعامل

2-4-1 فرایند طراحی تعامل

2-5- واسط کاربر

2-6- کاربردپذیری

2-7- مسائل مطرح در بحث تجربه کاربری

2-8- ارزیابی شاخص های تجربه کاربری

2-9- ارزیابی وب

2-10- مدل های تصمیم گیری چند معیاره MCDM

2-11- روش گروه اسمی

2-12- پیشینه تحقیق

2-13- مروری بر تجارت الکترونیک

2-14- شاخص های ارزیابی وب سایت

2-15- معرفی نماد اعتماد الکتونیکی

2-16- معرفی وب سایت الکسا

2-17- معرفی وب گاه‌های مورد مطالعه

منابع