خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری بانکداری الکترونیک و پرداخت از طریق آن با فرمت docx در قالب 30 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

خدمات بانکداری اینترنتی عنصری حیاتی برای بقای طولانی مدت بانکها در جهان تجارت الکترونیکی می باشند. پیش بینی می شود که بازار برای بانکداری اینترنتی در چند سال آینده به سرعت رشد یابد ،ومزایای رقابتی توسط بانکهای سنتی با شعبات فیزیکی را تحت تاثیر قرار دهد(لیائو  و همكاران،1999).هرچند، بانکداری اینترنتی در بسیاری از کشورهای پیشرفته رایج می باشد.برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه ،بانکداری انلاین در مرحله نوپایگی می باشد.این امر بویژه برای کشورهایی همچون ایران ،که هنوز در حال ساختن شالوده تكنولوژی اطلاعات خود می باشند صحت دارد.ازانجایی که بانکداری یکی از بخشهای مهم صنعت خدمات می باشد،این امر برای بانک ها مهم است که از روی لیاقت و کفایت و از طریق استفاده از بانکداری اینترنتی عمل نمایند.

 

 

 

هرچند،هنوز بانکداری انلاین برای بسیاری از کاربران ایرانی ناآشنا می باشد و هنوز در مراحل اولیه توسعه خود می باشد،اما همراه با جمعیت 18.2 میلیونی کاربران اینترنتی ،بازار بالقوه بزرگ برای بانکها به منظور شناختن نیازهای بازار ومشتریان وجود دارد ،هرچند به منظور شناسایی و استفاده موفقیت امیز برای هر فن آوری ،کاربران باید فن آوری را قبول کنند (لانگ چونگ همكاران،268،2010). استفاده از اینترنت به عنوان كانال ارتباطی راه دور برای ارائه خدمات بانكداری ، بانكداری اینترنتی نامیده می شود. این خدمات شامل یكسری خدمات قدیمی از قبیل افتتاح حساب ، انتقال پول و یكسری خدمات جدید همانند ارائه صورت حساب های الكترونیكی می باشد. با كمك اینترنت بانك ها به مرزهای زمانی و جغرافیایی محدود نیستند و در عین حال برای بانك و مشتریان نیز منافع زیادی به دنبال خواهند داشت (کارجولوت  ،263،2002).

 

 

 

فهرست مطالب

مقایسهای از خدمات بانکداری الکترونیکی با بانکداری سنتی

2-1-2- پرداخت الکترونیکی وانواع آن

2-1-3- طبقه بندی سیستم های پرداخت الکترونیکی

2-1-4- مسائل مربوط به سیستم امنیتی دربانکها

2-1-5- عوامل موثر بر اعتبار وقابلیت اطمینان سیستم پرداخت الکترونیکی

2-1-6-  بانکداری اینترنتی

2-1-7- اعتماد در شبکه بانکی

2-1-7-1- اعتماد در بانکداری آنلاین

2-1-8- مدل های پذیرش تکنولوژی بانکداری اینترنتی

2-1-9- سودمندی ادراك شده بانکداری اینترنتی

2-1-10- سهولت استفاده ادراك شده

منابع