دانلود پاورپوینت آشنایی با تكنيک های مهندسی خلاقيت جهت رشته مدیریت در قالب 77 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 


سخنان يك كشيش در بستر مرگ:

  وقتي بچه بودم، دلم مي خواست دنيا را عوض كنم. بزرگتر كه شدم گفتم دنياخيلي بزرگ است،كشورم را تغييرمي دهم. در نوجواني گفتم: كشور خيلي بزرگ است بهتر است شهرم را دگرگون سازم. جوان كه شدم گفتم شهر خيلي بزرگ است ،‌محله ام را تغيير مي دهم ،‌ به ميان سالي كه رسيدم گفتم: از خانواده ام شروع مي كنم ، اما در اين لحظه هاي آخر عمر مي بينم كه بايد از خودم شروع مي كردم. اگر تغيير را از خودم شروع كرده بودم، خانواده ام، محله ام، شهرم , كشورم و دنيا را به قدر توانم تغيير مي دادم.“

 

 

 


ب- موانع اجتماعی

1)همرنگی و مطابقت: منظور از مطابقت، همرنگ جماعت شدن است. مطابقت به علت نگرانى ازمتفاوت بودن از دیگران و تنها ماندن رخ می دهد و به این ترتیب امکان ابتکار و ارائه روش هاى تازه محقق نمی گردد.

2)تأییدطلبى و ترس از عدم استقبال اجتماعى: افرادى که نیازمند تأیید دیگران هستند و از نقد و عدم پذیرش اجتماعى می ترسند، نمی توانند از خود خلاقیتى نشان دهند.

3)آداب و رسوم و سنت ها: هرچند نمی توان اهمیت سنت ها را نادیده گرفت، اما وجود بعضى ازسنت ها و روش هاى سنتى مانع بروز اندیشه هاى تازه می گردد.

 

 

 

عنوان :

خلاقیت چیست؟

خلاقیت یعنی:

تعریف خلاقیت:

ابعاد خلاقیت

ضرورت خلاقیت:

سخنان يك كشيش در بستر مرگ:

عوامل مؤثر در خلاقیت فردي

نگاه بهبود ياب:

موانع خلاقیت:

موانع اجتماعی

شکوفایی و پرورش خلاقیت:

فرایند حل خلاق مسأله

و...