دانلود پاورپوینت مدل تعالی سازمانی EFQM جهت رشته مدیریت در قالب 8 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


دراواخر دهه 1980 ، که اقتصاد اروپا در معرض تهدید بازارهای خاور دور (به ویژه ژاپن) قرار داشت ، انجمنی از مدیران عامل 14 سازمان پیشرو در اروپا گرد هم آمدند تا راهـکار به سـلامت از مخاطره موجود و پیشبرندگی و سردمداری آینده را بیابند. مشورت این گروه و عزم گروهی آنان به تاسیس بنیاد غیر وابسته کیفیت انجامید.بنیادی که ماموریت آن گستـرش آگاهی ها و ارائه دوره های مدیریت، و شناسایی دست آوردها و تشویق و انگیزش راهیان مسیر توسعه و تعالی است.

 

 


بدین ترتیب در سال 1989 ، EFQM تاسیس شد و کمیسیون  اروپا آن را تایید کرد. الگوی تعالی از سال 1991 بکار گرفته شد. در سال 1992 نخستین جایزه بنیاد اروپایی کیفیت به بـرتـرین شرکتهای رو به تعالی تعلق گرفت . از آن زمان این الگوی استاندارد ، دائما“  بازبینی  و رفع نقص شده است تا بتواند صـرفـا“ منعکس کننده فرضیـاتی باشـد که قبـلا“ در عمـــل به اثبـات رسیده اند. نتیجه آنکه این الـگو ، بر (( تعالی سازمان )) متمرکز است و ناگزیر همه جنبه های مدیریت یک سازمان را شامل می شود و به علاوه ، ”سازمان“ هر اندازه و ابعادی که داشته باشد ، می تواند از آن استفاده کند.

 

 


فهرست مطالب
تاریخچه تعالی 
مدل تعالی (EFQM) چیست؟
منطق دمینگ (PDCA) 
منطق رادار :   روش فکری (متدولوژی) الگوی تعالی 
ماتریس امتیاز دهی (معیارهای نه گانه) :
مدل اهدای جوایزدبیرخانه ملی بهره وری و تعالی سازمانی :