دانلود پاورپوینت کنترل کیفی داخلی و تفسیر نتایج کنترل کیفی خارجی جهت رشته مدیریت در قالب 87 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

کاربرد کنترل کیفی

•هدف از درخواست آزمایش توسط پزشک برای بیمار، بررسی وضعیت پاتوفیزیولوژیک وی به منظورتشخیص علت بیماری و پیگیری درمان وی می باشد. نتایج آزمایش وقتی میتواند به پزشک در این موارد کمک نماید که خطا در انجام آزمایشات وجود نداشته و یا به حداقل رسیده باشد و یا تاثیر این خطاهای احتمالی بر نتیجه نهایی ناچیز بوده و پاسخ آزمایش تنها نشاندهنده وضعیت بیولوژیک بیمار باشد.
•برای رسیدن به نتیجه درست و قابل قبول و به حداقل رسانیدن خطاهای آزمایشگاه، یک و روش صحیح برای برنامه تضمین کیفیت ضروری است .

 

 

متغییرها
•بسیاری از مشکلات مهمی که در آزمایشگاهها رخ میدهد (حدود 45 % خطاهاي آزمايشگاه) در بخش پیش از انجام آزمایش(Preanalytic)  ایجاد می شود.
•مثالهایی از آن عبارتند از: درخواست آزمایش نامناسب، آماده نبودن بیمار برای انجام آزمایش، عدم رعایت رژیم غذایی خاص، فعالیت بدنی زیاد یا کم، مصرف داروها و ...(رعایت نکردن دستورهای لازم برای آزمایش ) ، نمونه گیری ناصحیح، ظرف یا نگهدارنده نامناسب، آلودگی در زمان نمونه گیری، بستن تورنیکه به مدت طولانی، اندازه سوزن، شرایط خوابیده و ایستاده و ...(برچسب گذاری غلط، آماده سازی و نگهداری نامناسب) سانتریفیوژ یا دمای نامناسب نگهداری،....

 

 

 

عنوان :
کاربرد کنترل کیفی
متغییرها
مفاهیم آماری
انواع خطاها
Trend
اجزاء برنامه تضمین کیفیت در هماتولوژی
کنترل کیفی داخلی   Internal Quality Control (IQC)
روش‌هاي‌ ارزيابي‌ عملكرد آناليزرهاي‌ هماتولوژي‌
 پايش‌ عملكرد آناليزرها با استفاده‌ از خون‌ كنترل
 استفاده‌ از نمودارهاي‌ كنترل‌ كيفي‌
و...