خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات سلامت سازمانی و ویژگی های آن با فرمت docx در قالب 17 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

برای داشتن جامعه سالم باید سازمان‌های سالم ایجاد کنیم و برای آن که سلامت سازمانی در‌ یک سازمان ایجاد شود ابتدا باید جو موجود در آن سازمان شناخته شود. برای تعریف، توضیح، و سنجش جو اجتماعی سازمان‌ها، تلاش‌های علمی قابل ملاحظه ای در دهه‌های اخیر صورت گرفته است که‌ یکی از چارچوب‌های نظری مشهور و سودمند در این مورد سلامت سازمانی است (سهرابی تیمورلو و همکاران به نقل از فرنیا، 1382، ص23).

 

 


مفهوم سلامت سازمانی واژه بی نظیری است که به ما اجازه می دهد تصویر بزرگی از سلامت سازمان داشته باشیم. در سازمان‌های سالم، کارمندان متعهد و وظیفه شناس و سودمند هستند و از روحیه و عملکرد بالایی برخوردارند. سازمان سالم جایی است که افراد با علاقه به محل کارشان می آیند و به کارکردن در این محل افتخار می کنند. در حقیقت سلامتی سازمان از لحاظ فیزیکی، روانی، امنیت، تعلق، شایسته سالاری و ارزشگذاری به دانایی، تخصص، و شخصیت ذی نفعان، و رشد دادن به قابلیت‌های آنها و انجام  وظایف محول شده از سوی فرا سیستم‌های خود در اثربخشی رفتار هر سیستمی تاثیر بسزایی دارد (صراف فرد به نقل از جاهد، 1384، ص 16).

 

 

 

فهرست مطالب

سلامت سازمانی

2-1-1. تعریف سلامت سازمانی

2-1-2. ویژگی های سلامت سازمانی

2-1-2-1. نمایی از سازمان سالم

2-1-2-2. ویژگی های سازمان های سالم

2-1-3. سازمان ناسالم

2-1-3-1. پیامدهای ضعف سلامت

2-1-3-2. شیوه های مقابله با ضعف سلامت

2-1-4. منابع سلامت سازمانی

2-1-5. نظریه های سازمان سالم

2-1-6. مولفه های سلامت سازمانی

2-1-7. ارزش های سلامت سازمانی

منابع